Altın Varak

admin 25 Eylül 2012


Altın Varak

Hertürlü mobilya, salon ve yatak odası takımları, çerçeve aksesuar, kartonpiyerler, ayna ,ayna kenarları,mutfak ve banyo. dekorasyonunda duvar giydirmelerinde Altın, Gümüş ve Bakır varak uygulamaları Villa, köşk, saraylar,iŞ. yerleriniz, oteller/ restorantlar, cami ve kiliselerdeki her türlü varak işleriniz kusursuzca yapılmaktadır.

VARAK NEDİR: 

zerle mührenin aşkını pırıltısını, antik ve yeni mobilyanızda çerçevelerinizde bezemek istediğiniz her nesneyi en iyi bir şekilde Varak İle yapmanın gururunu yaşatır. Varak bu sanatsal anlayışla devam etmektedir. Sanal değil, gerçeği zerle mührenin aşkını Varakda Bulacaksınız. Zer : Sim Altındır. Altın Varak: İnce altın yapraktır. Mühre : Altın varağın, parlatmada kullanılan, akik taşından yapılan araçtır. Neden Altın Çerçeve Duygularınızı düşüncelerinizi, portrelerinizi, tablolarınızı, namelerinizi, değer verdiğiniz her şeyinizi altın varak kaplama çerçeve ile geleceğe sevdiklerinize aktarmanız en büyük armağanınız olacaktır. Varak İle Yapacaklarınız. Saray, köşk, kasır, villa, cami, kilise, havra, ev v.b. gibi yapıtlarınızın varakla bezenmesini istediğiniz yerlerde altın gümüş yaldız renklendirme işlemeleri Yapılır…

OSMANLIDA ALTIN VARAK

OSMANLI DÖNEMİ OSMANLI MİMARİSİNDE SÜSLEME SANATI Sarayın beğenisi ve koruyuculuğuyla gelişmiş Osmanlı sanatının tüm kollarında işlenen çeşitli üslup ve motiflerin,saray nakkaş hanesine mensup sanatçılarca yaratıldığı,artık bilinen bir gerçektir.Özellikle.16.Yüzyılda saray için çalışan sanatçı ve zanaatçılar topluluğu olan ehli hiref içerisinde en büyük çoğunluğu nakkaşlar bölüğü oluşturuyordu sayıca çok olmalarının doğal sonucu olarak,İmparatorluğun farklı coğrafi bölgelerinden gelerek İstanbul sarayı nakkaş hanesinde toplanmış nakkaşlar,müzehhipler ve ressamlar, tüm sanat kollarında etkin olan ortak bir form dili yaratarak klasik Osmanlı sanatının oluşumunu belirlemişlerdir. 16. Yüzyılda natüralist tarzda,alışılmış formlarda çalışılan yaprak,çiçek motifleri,bahar dalları, süslemede kullanılmıştır.Çok çeşitli olan kıvrık dal motifi gerek iç süslemelerde gerekse dış süslemelerde, kalem işlerinde,çinilerde ve taş süslemeciliğinde çok kullanılmıştır. İstanbul’da büyük gelişmeler olurken Anadolu’da yerel sanatçılar kişisel üsluplarını yansıtmıştır.Bütün bunlar Taşrada duvar resminin artık bir halk sanatı olduğunu göstermiştir. 18..Yüzyılın ilk yarısından başlayıp 20. yüzyıl başlarına kadar geçen süre içerisinde mimari yapılarda uygulanan kalem işlerinde çeşitli konular tasvir edilmiştir. Bunlar: A. Manzara tasviri B. Tek cami(yada tek yapı) tasviri C. Tek Gemi tasviri D. Natürmort sayabileceğimiz resimler E. Sembolik olabileceğini düşündüğümüz motifler F. İnsan ve Hayvan figürleri 1)erken dönem ERKEN OSMANLI MİMARİSİNDE KULLANILAN SÜSLEME TÜRLERİ 1.1 Taş süslemeYorum Yapabilirsiniz. »